Elektronarzędzia

Gwoździarka akumulatorowa jako praktyczne narzędzie dla profesjonalistów i amatorów

Gwoździarka akumulatorowa jako praktyczne narzędzie dla
profesjonalistów i amatorów
Gwoździarka jest skutecznym i przydatnym narzędziem dla tych, którzy zajmują się majsterkowaniem, rzemiosłem, budownictwem na poziomie profesjonalnym i amatorskim.
Gwoździarka jest narzędziem przeznaczonym do wstrzeliwania gwoździ i znajduje zastosowanie w stolarstwie, przy budowie szkieletów drewnianych, odkształceń dachów, blatów, ciesielstwie i montażu podłóg.
Do prac stolarskich i drobnych prac konserwacyjnych w domu bardzo przydatna jest gwoździarka akumulatorowa, którą warto mieć w swojej skrzynce z narzędziami.
Zaopatrując się w tego typu gwoździarkę należy zwrócić uwagę na jej moc, która wyrażona jest w dżulach. Gwoździarka akumulatorowa o dobrych parametrach może wystrzeliwać gwoździe z mocą nawet powyżej 100 dżuli. Należy również uwagę na ilość gwoździ, które można zmieścić w pojemniku.
W pracy gwoździarki akumulatorowej istotna jest też pojemność akumulatora, co ma wpływ na ilość możliwych do wbicia gwoździ. Odpowiednia pojemność akumulatora pozwala na wbicie w zależności od ciężaru gwoździa nawet do 700 sztuk gwoździ.
Należy nadmienić, że niektóre typy gwoździarek akumulatorowych pozwalają na pracę na zewnątrz w temperaturach od minus 15 do plus 50 stopni Celsjusza.
Gwoździarki akumulatorowe zazwyczaj posiadają dwa tryby pracy, w tym automatyczny, co wydatnie umożliwia przyspieszenie pracy.
Akumulatorowe gwoździarki łączą w sobie szybkość gwoździarki pneumatycznej bez kłopotów z wężami pneumatycznymi i kompresorami. Zostały zaprojektowane dla maksymalnej przenośności, wystarczy włożyć baterię i gwoździarka jest gotowa do pracy.
Nowoczesne modele gwoździarek akumulatorowych posiadają regulowane pokrętło głębokości, co pozwala na precyzyjne ustawienie głębokości wbijania gwoździa w obrabianą powierzchnię. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ różne materiały wymagają różnej siły, aby uzyskać idealne wbicie gwoździa.
Ponadto zaopatrzone są w akumulator litowo-jonowy, który w porównaniu do starszej technologii NiCad oferuje większą pojemność przy takiej samej wadze i wielofunkcyjne oświetlenie LED, które jest niezwykle przydatne do oświetlania kolejnych strzałów, gdy pracujesz w słabo oświetlonych miejscach. Jest to jedna z tych funkcji, które są bardzo pomocne, gdy rozpoczyna się pracę. Można w nich również kontrolować indywidualnie czas pracy narzędzia, co wydatnie może zwiększyć jego żywotność.”

Back To Top