Elektronarzędzia

Zalety i charakterystyka nowoczesnych gilotyn do blachy

Gilotyny jako narzędzia służące do cięcia blachy znajdują zastosowanie w przemyśle metalurgicznym i budowlanym, w dużych zakładach, gdzie istnieje potrzeba obróbki blach, a także w warsztatach. Gilotyny do blachy to kompletne stanowiska do cięcia blach, płaskowników, stali okrągłej i prostokątnej oraz stalowych narożników i teowników. W ofertach producentów można znaleźć ręczne gilotyny, specjalistyczne gilotyny mechaniczne oraz gilotyny hydrauliczne do blachy, dzięki czemu każdy może zaopatrzyć się w urządzenie odpowiadające indywidualnemu zapotrzebowaniu.
Gilotyna do blachy ręczna doskonale sprawdza się przy cięciu blach stalowych i plastikowych płyt. Często jest stosowana w warsztatach i serwisach naprawczych lub instalatorskich. Posiada ona solidny korpus wykonany ze stali, dociskacz z możliwością regulacji, co pozwala na dogodne usytuowanie blachy podczas ciecia i ostrze, które jest wykonane z wysokogatunkowej stali.
Gilotyna ręczna do blachy osiąga maksymalny efekt dźwigni dzięki wydłużonemu uchwytowi i przesuwa się po arkuszu o maksymalnej grubości 1,5 mm, jakby był masłem. Za pomocą tego narzędzia można wykonywać zakrzywione i proste cięcia. Tarcze tnące są wykonane z hartowanej stali, co jest podstawowym warunkiem profesjonalnego użytkowania tego narzędzia.
Tego typu gilotyny sprawdzają się na budowach, w warsztatach czy fabrykach, ale również wykorzystuje się ich możliwości w realizacji specjalistycznych projektów.

Kosy spalinowe – dlaczego warto rozważyć zakup?

Gilotyna mechaniczna do blachy posiada stalową konstrukcję, co pozwala na utrzymanie stabilności i zachowanie właściwej sztywności. Napęd gilotyny stanowi silnik, który może być włączany tylko na czas wykonywania pracy, co przyczynia się do oszczędności energii i przedłużenia jej żywotności. Atutem tych gilotyn jest łatwość obsługi, a specjalne dociski zapewniają sztywne utrzymanie ciętego materiału.
Nowoczesne gilotyny mechaniczne do blachy charakteryzują się zaawansowaną technologią, niewielkim współczynnikiem hałasu i łatwą konserwacją, posiadają przełącznik nożny i przełącznik ręczny. Są to urządzenia, które wykorzystują integralną spawaną konstrukcję zaślepiającą, która jest prosta i łatwa w użyciu. Charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem i niskim zużyciem energii. Gilotyna do cięcia mechanicznego jest szeroko stosowana w zakładach obróbki blachy, produkcji samochodów i innych zakładach obróbki blachy. Gilotyna mechaniczna może poddawać obróbce dużą skalę materiałów i poprawiać wydajność pracy. Wykonane z najwyższej jakości surowców mechaniczne nożyce gilotynowe cieszą się dużą popularnością wśród nabywców.
Natomiast gilotyny hydrauliczne do blachy są szeroko stosowane w wielu zakładach, które zajmują się obróbką blach i metali, ponieważ cechują się nie tylko wysoką trwałością, ale są też bardzo wydajnymi urządzeniami. Charakteryzują się też zautomatyzowanymi systemami obróbki plastycznej metalu i pozwalają na cięcie blach powlekanych i ocynkowanych.
Konstrukcja gilotyn hydraulicznych zapewnia wysoką niezawodność i doskonałą jakość cięcia. Nowoczesne typy gilotyn hydraulicznych dzięki intuicyjnemu urządzeniu ze sterowaniem numerycznym nożyc są łatwe w obsłudze dla operatorów. Sterowane numerycznie umożliwia automatyczną regulację kąta cięcia i ustawienie odległości między ostrzami oraz położenia zderzaka tylnego.
Oprócz tego gwarantują one również bezpieczeństwo operatora i posiadają system blokowania arkuszy ze specjalną ochroną dla delikatnych blach. Ponadto posiadają zazwyczaj scentralizowany system smarowania.

Back To Top